Геніальна мама Яворівського

z9

Народний депутат-бютівець Володимир Яворівський, розповідаючи про свою маму, сказав, що про неї можна скласти цілий роман. “А якщо коротко: у мене була сама геніальна мама над усіма мамами, звали її Віра, – розповів Яворівський. – Вона була зовсім неграмотна, але я не кажу неосвічена. Закінчила мама півкласу всього-на-всього, працювала в колгоспі, але володіла якимись то народними речами, була унікальною жінкою – знала дуже багато пісень, розбиралася в справжніх духовних цінностях “.

А ще Яворівський згадує, що вона в тяжкі воєнні часи сама побудувала будинок: “Я народився в війну. Потім, поки батько був на фронті, мама збудувала будинок, звичайну хатинку з дерева, обліплену, як у нас на південній Вінниччині називають,” валиками “, вони робилися з болота, з глини разом з соломою, і ними перекладалися палиці”.

Мама поблажливо ставилася до маленького Володі, не вимагала суворої дисципліни. “Я дуже вдячний мамі за своє дитинство, вона була дуже доброю до мене. У батька з нами була коротка розмова – якщо щось не так, то він вже ремінець розстібає на своїх військових штанах-галіфе. А мама завжди була на моєму боці, багато приховувала мої витівки, – каже Яворівський. – Спогади про маму у мене взагалі дуже теплі “.

Запам’яталася йому мати молодою і красивою: “У мене стоїть перед очима, як я був маленький, років 4-5, ми разом зі старшими хлопцями пішли перед Зеленими святами набрати на лузі лепехи, татар-зілля. У нас за селом болота були. Надера я того татар-зілля, обняв той оберемок, радий, що я мамі його несу. А мама стоїть на порозі – красива неймовірно і посміхається. У мене цей образ стоїть перед очима вже стільки років … ”

Повний текст батьків Володимира Олександровича ми опублікуємо в виданні …

Share Button
This entry was posted in Главная. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>